На головну Карта сайту Написати нам   Перейти до авторизаціїАвторизацiя
Українська Англійська
IAP / Діяльність / Інформаційний бюлетень №36
МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ПРОКУРОРІВ
 
ЛЮТИЙ 2007 РОКУ                                                                                        БЮЛЕТЕНЬ № 36
 
 
БЮЛЕТЕНЬ
 
У цьому номері:
Гонконг 2007
Регіональні конференції
Звернення Президента
Співпраця ЄС та США
Публікації
Огляд книг
Нагороди МАП
Некрологи
Нове об’єднання
Стандарти МАП
Прощання
Новини Секретаріату
Конференції
 
*          *          *
 
Гонконг 2007: Щорічна конференція МАП
 
Дванадцята щорічна конференція МАП пройде в Гонконгу (Китай) з 16 по 20 вересня 2007 року в Центрі З’їздів та Виставок Гонконгу (НКСЕС) на запрошення керівника Державної Прокуратури Гонконгу, Ієна Гренвілла із Ради Безпеки ООН.
 
Тема конференції: «Відносини: відповідальність, прозорість та незалежність».
 
Ставлення прокурора до постраждалого від злочину, слідчого, політика, засобів масової інформації, суду, юридичної професії та громадськості з часом виявляється. Ми повинні це враховувати.
 
Не дивлячись на те, що прозорість та відповідальність у сфері державного звинувачення на сьогодні мають більше значення, ніж колись, певні обмеження існують.
 
Ці питання мають надзвичайне значення для сучасного державного звинувачення.
 
Гонконг – надзвичайне місто в багатьох сенсах, яке найкращим чином поєднує схід та захід.
 
Один з найпопулярніших напрямів для роботи і відпочинку в Азії, це місто пропонує неперевершені сервіс, вигоди та гостинність.
 
НКСЕС отримав нагороду за високі стандарти обслуговування, широкий асортимент послуг та виключно вдале розташування навпроти відомої гонконгської Гавані Вікторія.
 
Центр розміщений в кількох хвилинах пішки від багатьох готелів та до нього легко дістатися різними видами громадського транспорту.
 
Підготовка до конференції вже розпочата, а Організаційним комітетом запланована низка вечірніх прийомів для учасників.
 
Вітальна вечеря проходитиме у плаваючому ресторані «Джамбо», який відреставрований та прикрашений в стилі ефектного та витонченого античного імперського палацу Китаю. Прощальна вечеря в кафе «Деко» надасть можливість насолодитися панорамним видом міста та освітленою гаванню.
 
Конференція пропонує унікальну можливість працівникам органів прокуратури з усього світу поділитися досвідом, краще зрозуміти один одного та обговорити нагальні проблеми.
Ми очікуємо велику кількість бажаючих взяти участь у конференції. Водночас, кількість місць є обмеженою, у зв’язку з чим рекомендуємо членам організації повідомити про участь якнайшвидше.
 
Попередній варіант програми конференції буде оголошений на початку березня. В цей час також вже буде працювати сайт конференції (www.iap2007.hk).
 
Ще раз наголошуємо, що кількість учасників обмежена та становитиме близько 500 осіб. Минулого року така кількість учасників зареєструвалася за три тижні до початку конференції та ми були змушені відмовити багатьом членам організації, які подали заявки на реєстрації пізніше.
 
Ми рекомендуємо членам організації реєструватися якомога раніше, щоб отримати знижки та уникнути можливості того, що реєстрацію вже буде закінчено.
 
Для отримання докладнішої інформації звертайтеся до Генерального Секретаря за адресою: sg@iap.nl.com.
 
*          *          *
 
Європейська регіональна конференція
 
Сьома Європейська регіональна конференція проходитиме в Гаазі з 14 по16 березня 2007 року.
 

Тема конференції: «Правова взаємодопомога». Конференція відкриває можливості для обговорення ситуації в Європі та поза її межами за допомогою презентацій обговорення в робочих групах, а також візиту в Євроюст.

 

Як і завжди, це є прекрасною можливістю для молодих працівників органів прокуратури та тих, хто не часто спілкується з колегами з інших країн, зустрітися та поглибити знання у сфері здійснення правосуддя та роботи органів прокуратури.
 
Вартість участь у конференції становить 130 євро. Бажаючим взяти участь у конференції слід якнайшвидше звернутися до Генерального Секретаря (sg@iap.nl.com).
 
Звернення Президента
 
Цього разу моє звернення буде досить коротким. На сьогодні я багато часу приділяю питанням проведення внутрішніх реформ. Ті із вас, хто має досвід проведення реформ, знають який вплив це справляє на процес прийняття рішень та які труднощі, що мають бути подолані, при цьому час від часу виникають.
 
Крім цього, наша реформа передбачає істотні зміни. Наприклад, ми зменшуємо кількість адміністративно-територіальних одиниць з 54 до 12.
 
******
Як би там не було, реформи та зміни треба проводити не тільки в національних системах, а й у нашій Асоціації.
На наступному засіданні Виконавчого Комітету в Саньтяго (Чилі), яке відбудеться березні 2007 року, я планую зробити доповідь стосовно розроблення нової Інтернет-сторінки Міжнародної асоціації прокурорів та реформування системи управління.
 
Засідання організує державний Прокурор Чилі містер Піедрабуена, якому ми вдячні за пропозицію провести зимово-весняну зустріч у середині південної осені.
 
Проведення засідання в Чилі та запланована на липень регіональна конференція у Венесуелі є ще одним прикладом посилення ролі Асоціації в Південній Америці.
 
******
Чергова щорічна конференція відбудеться у Гонконгу з 16 по 20 вересня 2007 року.
 
Я маю честь отримати офіційне запрошення властей Гонконгу в грудні 2006 року та мав можливість ознайомитись із підготовчою роботою та ознайомитись з містом.
 
Керівник Державної Прокуратури Ієн Гренвілл та його заступник Джон Рідінг, які мене запрошували, протягом мого візиту виявили неабияку турботу, тому я не маю сумніву, що організація конференції буде бездоганною.
 
Можна розраховувати на щось дуже особливе, включаючи гарні умови, чудове розташування місця проведення конференції та професійно організації заходів як в межах залу для конференції, так і поза ним.
 
Єдине застереження: кількість учасників обмежена 500 особами. Тому, будь ласка, зареєструйтеся заздалегідь, якщо тема «Відносини: відповідальність, прозорість та незалежність» та відвідання і знайомство із Гонконгом вам цікаві.
 
Я переконаний, що таке поєднання не залишить багатьох байдужими.
 
Хеннінг Фоде
Президент Міжнародної Асоціації Прокурорів
 
*          *          *
 
Органи прокурори ЄС та США визнали необхідність співпраці
 
Після детального обговорення та серії переговорів Європейський Союз та Сполучені Штати Америки уклали угоду про співробітництво в судовій сфері.
 
Угода підписана 6 листопада 2006 року у Вашингтоні, Округ Колумбія.
 
Угода підтверджує необхідність посилення співробітництва та обміну інформацією між прокурорами в Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки в кримінальних справах у сфері тероризму та міждержавних злочинів.
 
Ця угода дасть можливість Євроюст – органу із співробітництва Європейського Союзу в галузі правосуддя – обмінюватися інформацією із партнерами в Сполучених Штатах Америки у справах, які перебувають на стадії розслідування, а також сприятиме співпраці 27 країн – членів Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки.
 
Угода вступає в дію з моменту ратифікації обома сторонами.
 
Документ має багатосторонній характер, особливо в питаннях захисту інформації щодо особи та права на особисте життя як громадян США, так і ЄС, навіть у випадках, коли це не передбачено угодами про співпрацю між іншими організаціями США та ЄС.
 
Генеральний атторней США Альберто Р. Гонзалес, який відвідав Євроюст у Гаазі 26 жовтня 2006 року, оголосив, що угодою передбачено введення посади Прокурора США зі зв’язків з Євроюст.
 
Прокурор зі зв’язків Мері Рупперт матиме офіс у штаб-квартирі Євроюст у Гаазі та буде відповідальною за оперативне співробітництво між США та ЄС.
 
«Ця угода є ще одним прикладом тісних відносин, які існують між Сполученими Штатами та ЄС, у сфері правового співробітництва.», - сказала Мері Руппорт.
 
«Вона відображає важливу частину зусиль, яких докладають для боротьби з міждержавною злочинністю та світовим тероризмом для захисту прав наших громадян».
 
Президент Колегії Євроюсту Майкл Кеннеді сказав: «Злочини набувають не лише транснаціонального, а і трансглобального характеру. Я щасливий з того, що ми підписали цю дуже важливу для Сполучених Штатів угоду. Це надзвичайно важливий крок для розвитку Євроюстом партнерських відносин з іншими країнами за межами Європейського Союзу», - сказав він.
 
«Працівники слідчих органів та органів прокуратури матимуть змогу ефективно працювати разом, а ця угода надає можливості для розвитку узгодженості дій та співпраці між державними структурами Сполучних Штатів та Європейського Союзу як з Євроюст, так і за його допомогою».
 
*          *          *
 
Публікації
 
МАП опублікувала серію різних матеріалів, включаючи Практичні довідники, підручники та журнали. Ми також надали підтримку у виданні інших матеріалів, які можуть бути корисними працівникам органів прокуратури.
Нижче наведені останні публікації.
 
Практичні довідники.
 

У додатку до цього Бюлетеня члени організації знайдуть п’ятий випуск Практичного довідника МАП «Потерпілі».

 

Він є результатом дослідження, проведеного на прохання МАП доктором Хайком Гремковим із Національного Центру Державних Судів Сполучених Штатів Америки.
 
Він містить найкращий досвід у роботі із потерпілими протягом процесу звинувачення та сподіваємося, буде корисним для членів організації, які працюють у цій сфері.
 
Більшу кількість примірників можна отримати через Генерального Секретаря.
 
Довідник з прав людини для працівників органів прокуратури
 
З часу заснування у 2003 році Довідник МАП з прав людини для працівників органів прокуратури став незамінним у роботі прокурорів у цій сфері.
 
Довідник можна отримати арабською, французькою, російською, турецькою і українською мовами. Зараз готується переклад на китайську мову.
 
Члени організації, зацікавлені у отриманні цього довідника, можуть звернутися до Генерального Секретаря.
 
Стандарти діяльності прокурорів
 
Стандарти діяльності прокурорів: аналіз національних органів кримінального переслідування Сполученого Королівства, співавторами якого є Рада МАП, Баррі Хенкок, професор Джон Джексон з Королівського університету Белфасту, містить аналіз трьох систем органів судового звинувачення Сполученого Королівства.
 
Королівський Офіс у Шотландії, Служба Королівського Звинувачення Англії та Уельсу, Служба Державного Звинувачення Північної Ірландії були розглянуті з точки зору відповідності міжнародним стандартам і нормам для органів прокуратури.
 
Книга містить розділи, присвячені відповідальності та незалежності, історії кожної окремої служби, інформацію щодо того, яким чином вони здійснюють покладені на них завдання відповідно до Керівних Принципів для Прокуратури ООН, Рекомендації Ради Європи № 19 (2000) та стандартів МАП.
 
Видання можна замовити, звернувшись до Генерального Секретаря МАП.
 
Наразі готується другий том, який присвячений досвіду континентальної Європи.
 
*          *          *
 
Огляд книг
 
Посібник із застосування Європейського ордера на арешт
 
Головний редактор - суддя Роб Блекстон, редактор – Воутер Ван Баллегойж, T.M.C. Asser Press
 
Застосування ордера на арешт в Європі – одне з найбільших досягнень у цій сфері в Європі.
 
Європейський Союз (ЄС) Рамковим Рішенням від 13 червня 2002 року ввів європейські ордери на арешт та встановив процедуру видачі злочинців країнами – членами Європейського Союзу.
 
Рішення про встановлення європейських ордерів на арешт замінює екстрадицію між 27 країнами - членами Європейського Союзу на швидку процедуру видачі правопорушників, засновану на принципі “взаємного визнання”, коли орган судової влади однієї країни - члена буде керуватися ордером, виданим іншою країною – членом.
Країна – член, до якої подається запит, протягом 90 днів має визначитися щодо застосування ордера.
За допомогою цієї суто юридичної процедури повністю виключаються дипломатичні та політичні процеси, завдяки чому прийняття рішень стає більш швидким.
 
Рішення про встановлення європейських ордерів на арешт набрало сили 1 січня 2004 року, а станом на 21 червня 2005 року було забезпечено його виконання в усіх 25 (на той час) країнах - членах Європейського Союзу завдяки включенню положень Рамкового Рішення в національні законодавства.
 
Посібник із застосування Європейського ордера на арешт, головним редактором якого став Роб Блекстон (колишній Віце-президент, Головуючий суддя палати з екстрадиції Окружного суду Амстердама), а редактором - Воутер Ван Баллегойж (дослідник права Європейського Союзу, T.M.C. Asser Press, Гаага), виданий T.M.C. Asser Press, є збірником статей суддів Європейського Союзу, прокурорів та професорів міжнародного права, який розкриває всі аспекти теорії та практики застосування європейського ордера на арешт, в якому ви знайдете все, що вам хотілося або необхідно знати в цій сфері.
 
Книга складається з чотирьох частин: загальної, спеціальної, впровадження та співвідношення з іншими правовими інструментами, а також містить постатейні коментарі Рамкового Рішення, автором яких є суддя Блекстон.
 
Такий виклад книги дає можливість використовувати її як довідник, швидко знаходячи різні специфічні теми.
У Загальній частині Міхаель Плачта (польський професор міжнародного права та процедури) та Воутер Ван Баллегойж розкривають розвиток екстрадиції між країнами – членами Європейського Союзу, зокрема прийняття Європейських конвенцій з екстрадиції, та роблять висновки, що “атаки на Нью-Йорк та Вашингтон визначили цілі співробітництва в правовій сфері.
 
Рішення про встановлення європейських ордерів на арешт було прийнято з метою забезпечити оперативність системи для затримання осіб, підозрюваних в тероризмі”.
 
 
У спеціальній частині докладно описано, яким чином Рішення про встановлення європейських ордерів на арешт співвідноситься з установленими раніше принципами щодо екстрадиції.
 
З урахуванням фундаментального принципу “подвійної злочинності /караності/” та вимоги відносно того, що дії, за скоєння яких вимагається екстрадиція, повинні бути визнані злочином в обох країнах – членах Європейського Союзу, Ніко Кейджер роз’яснює, чому Рішення про встановлення європейських ордерів на арешт, яке містить 32 види злочинів, за вчинення яких особа може бути видана, є важливим кроком у послабленні дії принципу “подвійної злочинності /караності/”.
 
Розділи книги, що стосуються впровадження та співвідношення з іншими правовими інструментами, включає статтю “Рішення про встановлення європейських ордерів на арешт та Європейський Суд з Прав Людини”, автором якої є Пол Гарлік (Королівська Рада, Лондон).
 
Пан Гарлік аргументує, чи мають право судові органи відмовити в екстрадиції якщо порушуються положення Європейської Конвенції Прав Людини, а також висловлює думку, що система не буде працювати у разі неврахування прав людини, зокрема на справедливий судовий розгляд, при застосуванні Рішення про запровадження європейських ордерів на арешт.
 
Підсумовуючи, можна сказати, що книга буде вам корисною, якщо ви працюєте в цій сфері.
 
Якщо ви цікавитесь розвитком кримінальної галузі в Європі, книга вам також буде цікавою, оскільки, як зазначив у передмові Антоніо Віторіно, колишній комісар з правосуддя та внутрішніх справ Європейської комісії: “Рішення про встановлення європейських ордерів на арешт з часом стане переломним у співробітництві в сфері кримінального правосуддя в Європейському Союзі – воно відповідає очікуванням зробити процедури видачі більш швидкими, ефективними та менш політизованими”.
 
Елейн Ф. Крайвел
Радник з міжнародної кримінальної діяльності
Місія Канади в ЄС, Брюссель
 
*          *          *
 
Нагороди МАП
 
Кожного року МАП приймає рішення щодо нагородження за вклад у роботу асоціації та галузі в цілому.
 
Орден пошани
 
Орден пошани МАП присуджується прокурору, який виявив найкращі якості прокурора в національній чи міжнародній діяльності, зокрема чесність, справедливість, професійну етику відповідно до Стандартів МАП, якими власник цієї нагороди повинен володіти.
 
Його також можуть присуджувати особі, яка зробила значний внесок у поширення Стандартів МАП та ролі прокурора у здійсненні правосуддя відповідно до закону в національному чи міжнародному контексті.
Ця нагорода не присуджується автоматично на щорічній основі.
 
Останніми володарями цієї нагороди стали Луїз Арбор (Канада, 1999), Нельсон Мандела (Південна Африка, 2000), Саймон Вісенталь (Австрія, 2002), Пьєр Труше (Франція, 2004), Мінору Шикіта (Японія, 2006).
 
Нагорода за особливі досягнення
 
Нагорода за особливі досягнення МАП присуджується прокурору незалежно від членства в МАП, який показав особливу відданість у виконання покладених на нього обов’язків та виконував покладені на нього завдання в особливо складних умовах та за наявності інших обставин, які гідні особливого відзначення.
 
Свідоцтво про заслуги
 
нагородження Свідоцтвом про заслуги МАП має на меті висловити вдячність Асоціації її членам (індивідуальним чи організаціям) за діяльність з досягнення Асоціацією її цілей і завдань.
 
Подяка
 
Нагородження Подякою МАП має на меті висловлення вдячності Асоціації особам, які не є членами Асоціації, за їх допомогу організації в досягненні нею поставлених цілей.
 
Виконавчий Комітет розгляне всі подання щодо присвоєння нагород.
 
Подання та супровідні документи можуть бути надіслані Генеральному Секретарю за адресою: sg@iap.nl.com.
 
Некрологи
 
Нам надзвичайно прикро повідомити про смерть Класа Бергенштадта, колишнього Генерального Прокурора Швеції та члена Виконавчого Комітету МАП.
 
Перебуваючи на посаді Генерального Прокурора Клас, якому виповнився 61 рік, провів суттєву реорганізацію з метою модернізації та централізації органів прокуратури Швеції.
 
Він також розпочав реорганізацію в Розвідувальних службах Швеції, приділяючи багато уваги діяльності по боротьбі з тероризмом.
 
«З його смертю багато втратила вся система правосуддя, - сказала Міністр юстиції Беатріс Аск, - У Класі поєднувались професіоналізм та ентузіазм, скромність, невичерпна енергія. Натхнення, яке він подарував оточуючим, проживе ще багато років».
 
Клас Бергенштадт підтримував Асоціацію протягом тривалого періоду часу та був присутнім на заснуванні організації у Відні в 1995 році.
 
Ми висловлюємо співчуття дружині Класа Кристині та двом їх дітям.
 
У 1990 році до складу Ради Директорів Окружної Асоціації Адвокатів увійшов представник Південної Кароліни, адвокат Джон Р. Джастіс (1943-2006).
 
Протягом наступних 16 років авторитет Джона в асоціації зростав завдяки глибоким знанням, які він продемонстрував на різних засіданнях комітету, його досвіду законотворчої роботи, незмінному та особливому почуттю гумору.
 
Джон швидко отримував підвищення в асоціації, стаючи членом різних комітетів та головою кількох із них.
Він був президентом асоціації в той час, коли вона досягла найбільших успіхів – 1998-99.
 
Істиною перевагою Джона Джастіса безперечно була його відданість служінню системі правосуддя.
Вже обраний на посаду, він продовжував брати участь у розгляді справ, а його співчуття потерпілим від злочинів та відданість верховенству права зробили його експертом з професійної етики та з питань кримінального правосуддя. Він часто красномовно виступав захисником закону та порядку.
 
В 1999 Джон разом з дружиною Грейсі відвідали Виконавчий Комітет МАП в Амстердамі. Він також взяв участь у кількох щорічний конференціях МАП.
 
У Джона та Грейсі три дочки: Доллі, Айві (обидві прокурори) та Тесс. Ми висловлюємо їм наші співчуття.
 
*          *          *
Створено нову асоціацію
Про створення Міжнародної асоціації державних органів з протидії корупції (ІААСА) було оголошено 25 жовтня 2006 року в Пекіні, Китай.
 
Цзя Чуньван – голова Верховної народної прокуратури Китаю – був обраний Президентом асоціації. Водночас Віце-президент МАП Йє Фенг був обраний Генеральним Секретарем.
 
Асоціація оголосила про заснування в останній день п’ятиденної конференції, на якій були присутні близько 900 делегатів державних органів з 137 країн та регіонів, а також 12 міжнародних організацій.
 
“Успішне завершення конференції означає початок нового етапу в міжнародному співробітництві у боротьбі з хабарництвом, - сказав Цзя, – Як Президент Асоціації я усвідомлюю відповідальність та сподіваюся, що члени асоціації докладуть максимуму зусиль для сприяння її роботі”.
 
“Асоціація сприяє міжнародному співробітництву у сфері збирання доказів, стеження, затримання та відповідальності за корупційні дії та судове переслідування злочинців, які переховуються”, - сказав він. - “Асоціація покликана посилити міжнародну співпрацю державних органів з протидії корупції”.
 
Йє Фенг відзначив, що Асоціація є незалежною, професійною та неполітичною неприбутковою організацією.
 
Відповідно до Статуту Асоціації вона пропонує програми професійного навчання з протидії корупції, сприяє поширенню досвіду та знань.
 
Булелані Нгкука, колишній Директор прокуратури Південно-Африканської Республіки додав: “Нова асоціація допоможе органам із протидії корупції в усьому світі встановити зв’язки один із одним”.
 
*          *          *
Стандарти МАП
На момент передачі Бюлетеня до друку 52 органи (об’єднання органів) прокуратури взяли на себе зобов’язання керуватися Стандартами МАП у своїй діяльності.
 
Це не передбачає якихось спеціальних завдань, а лише потребує заяви керівника органу, що оперативна діяльність має відповідати мінімальним вимогам Асоціації та іншим міжнародним стандартам та нормам для органів прокуратури.
 
Ми запрошуємо тих, хто ще не зробив таку заяву, зробити її в майбутньому.
 
*          *          *
 
Прощання з Даніелем Беллемором
 
З превеликим жалем ми змушені попрощатися із Даніелем Беллемором, який недавно залишив посаду в Виконавчому Комітеті МАП у зв’язку зі звільненням з Федеральної прокурорської служби Канади.
 
Даніель був присутнім на першій щорічній конференції та загальному зібранні у 1996 році, став членом Виконавчого Комітету, а в 1998 році був обраний Віце-президентом Асоціації.
 
Внесок, який він зробив за роки роботи, є неоціненним. Із досягнень можна відзначити ведення церемоній нагородження, розробку франкомовної версії сайту, а також роботу у сфері стратегії комунікацій МАП.
 
Він був організатором другої щорічної конференції в Оттаві та запрошував членів Асоціації відвідати конференції в Канаді, організовані Федеральною прокурорською службою.
 
Нам буде не вистачати Даніеля. Ми також бажаємо йому успіхів у майбутньому.
 
*          *          *
 
Конференції
 
Двадцята ювілейна конференція Міжнародної спілки реформування кримінального законодавства відбудеться з 22 по 26 червня 2007 року у Ванкувері, Канада.
 
Тема конференції: “Двадцять років реформи кримінального судочинства: досягнення та перспективи”.
Для отримання інформації та реєстрації звертайтеся до Секретаріату Міжнародної спілки реформування кримінального законодавства за адресою: Suite 1000, 840 Howe Street, Vancouver, BC, V6Z 2M1, Canada.
 
Інтернет-сторінка: http://www.isrcl.org.
Телефон: (604) 643-1252.
Факс: (604) 643-1200.
 
На момент передачі цього бюлетеня до друку розпочато підготовку четвертої Азіатсько-Тихоокеанської регіональної конференції МАП та другої Латиноамериканської регіональної конференції.
 
Ці конференції відбудуться в Малайзії, у другій половині року, та у Венесуелі в останній тиждень червня відповідно.
 
Більш детальна інформація буде надана незабаром.
 
Члени Асоціації, які бажають ознайомитися з матеріалами одинадцятої щорічної конференції МАП та іншими конференціями, можуть звернутися за адресою: www.iap.nl.com.
 
 
Новини Секретаріату
 
Щорічні внески
 
Членам Асоціації отримають нагадування про необхідність сплатити внески. Генеральний Секретар буде вдячний, якщо ті, хто ще не зробив це, сплатять внески, бажано із використанням кредитної картки. (Форму можна знайти на сайті).
 
Члени отримають рахунок, який необхідно сплатити протягом двох місяців.
 
Зміна адреси
 
Будь ласка, повідомляйте Секретаріат про зміну адреси та контактних даних для гарантованого отримання листів та електронної пошти.
 
Це є обов’язковим, оскільки дуже багато листів повертаються у зв’язку із зміною адрес.
 
 
 
Перекладено
Центром перекладів "ТРІС"

 

4 квітня 2007

 

 


 

 

 

2008 - 2024 Українська асоцiацiя прокурорiв. Усi права захищено.