На головну Карта сайту Написати нам   Перейти до авторизаціїАвторизацiя
Українська Англійська
IAP / Історія / Частина 3
Історія.
Частина 3.
 
Вебсайт Міжнародної Асоціації Прокурорів (ІАР)
16 липня розпочав діяти вебсайт ІАР. Спочатку, лише деякі з нас розуміли його важливість, але це забезпечило нас новими електронними заходами комунікації з членами ІАР, іншими прокурорами та громадськістю. Вебсайт повинен був ефективно розвиватися (див. нижче) в останні роки.
 
2-а Щорічна Конференція

Перший захід ІАР, Друга Щорічна Конференція, проводилась за межами Європейського Континенту, на якій були присутні 175 учасників та 50 супровідних осіб. Це відбулося у вересні 1997 року в Оттаві – столиці Канади. 

 

Вперше було вирішено, що допомога експерта вимагається для того, щоб підтримувати організацію щорічних конференцій. Конференція в Оттаві розпочалася з вечірнього прийому гостей, яка проводилась в банкетній залі готелю “Chateau Laurier”, будівлі історичного значення національної столиці. Організаторами цього заходу були голландський та ірландський посли. 

 

Робочі засідання проводилися на двох офіційних мовах Канади – англійській та французькій в Конференц центрі уряду Канади, історичний залізничний вокзал Оттави. Засідання розпочалися в середу, 3 вересня 1997 року. Делегатів вітав Даніель А. Бельмар, королівський адвокат, який говорив про важливість міжнародної співпраці у боротьбі проти транснаціональної організованої злочинності та про необхідність розвитку “мереж довіри”, за допомогою яких розцвітатиме міжнародна співпраця. Президентом Конференції був обраний Даніель А. Бельмар.

 

Виразне та натхненне представлення теми конференції надала Кімберлі Прост, директор Групи міжнародної допомоги (ГМП) при Федеральній службі обвинувачення Канади.  

 

На конференціях розглядали наступні теми: Практичні проблеми для прокурорів; Взаємну правову допомогу: з точки зору Азії; Технології доступні для підтримки міжнародної співпраці; та роль ІАР в міжнародній співпраці. Підхід семінару полягає в тому, щоб стати стандартним форматом для майбутніх конференцій ІАР. Наступні презентації будуть сконцентровані на Міжнародну співпрацю в наступному тисячолітті і на семінарах розглядатимуть такі теми: Злочини, скоєні проти дітей та роль прокурора в ході розслідування. Також, вперше було проведено відкритий форум, який очолював Брендан Нікс. Це свого роду сесія відповідальності, яка також повинна була стати регулярною особливістю різних конференцій ІАР. На цьому форумі члени асоціації мали нагоду ставити запитання президента та інших членів Виконавчого Комітету.  

 

Одним з кульмінаційних моментів конференції був прийом гостей, який проводився в фойє історичної будівлі Верховного Суду.
 
2-е Загальне Засідання
Загальне засідання проводилось 5 вересня, на якому зосередилися на двох основних проблемах: визначення завдань ІАР та пропозиції щодо створення фінансів від комерційних джерел. Об’єкти були узгоджені та зараз з’являються в Статті 2.3 Конституції ІАР, в якій йдеться про наступне:
“Завданнями асоціації є:
а. сприяння ефективному, справедливому та дійсному судовому переслідуванню за кримінальні злочини;
b. сприяння високим стандартам та принципам в адміністрації кримінального судочинства, включаючи судочинство для того, щоб прийняти міри безпеки або звернутися до правопорушень, для підтвердження норми права;
c. сприяння та збільшення таких стандартів та принципів, які загально визнані міжнародними, як і необхідно для належного та незалежного судового переслідування за злочини;
d. надання міжнародної підтримки прокурорам у боротьбі з організованою злочинністю або в інших серйозних злочинах, з ціллю:
• сприяти міжнародній співпраці в збиранні та забезпеченні доказів, в переслідуванні, затримці(арешті), конфіскації доходів, отриманих від серйозного злочину та в судовому переслідуванні злочинців-утікачів;
• сприяти швидкості та дійсності в такій міжнародній співпраці;
e. сприяння заходам щодо знищення корупції в державних адміністративних органах;
f. сприяння професійним інтересам прокурорів та збільшення визнання їх важливої ролі в досягненні кримінального судочинства;
g. сприяння гарних стосунків між самими прокурорами та прокуратурами; полегшення обміну та розповсюдженню між ними інформації та ділового досвіду; та, з цією ціллю, схвалення використання інформаційних технологій;
h. сприяння оцінюванню порівняного кримінального права та судочинства і сприяння прокурорам, які займаються проектами реформи правосуддя;
i. співпраця з міжнародними та судовими організаціями, які сприяють здійсненню вищезгаданих об’єктів.” 

 

 

На загальних засіданнях також приймали важливі рішення стосовно майбутнього фінансування ІАР. На Загальному засіданні схвалили утворення двох комітетів. Перший складався з членів Секретаріату (президента, генерального секретаря та невдовзі мають призначити генерального юридичного радника), для того, щоб спостерігати за пошуком комерційного спонсорства та другий комітет утворили для того, щоб схвалювати будь-які потенційні грошові пожертвування. 

 

Зараз в ІАР є своя спрямованість та чітке бачення своєї цілі. Один за одним, ІАР розпочала класти на місце структурні елементи, що в результаті надало їй можливість відігравати ключову роль в рамках світового об’єднання кримінального судочинства.
 19 лютого 2005

 


 

 

 

2008 - 2024 Українська асоцiацiя прокурорiв. Усi права захищено.