На головну Карта сайту Написати нам   Перейти до авторизаціїАвторизацiя
Українська Англійська
Новини /
04.12.2019
Нагородження відзнаками УАП з нагоди 15-ої річниці заснування

 З нагоди 15-ої річниці створення ВГО «Українська асоціація прокурорів» та Дня працівників прокуратури України виконком УАП прийняв рішення про нагородження відзнаками Української асоціації прокурорів: 

 

Бурмак Олександр Станіславович – «За відданість органам прокуратури»
Колесник Валерій Володимирович – «За відданість органам прокуратури»
Кузьменко Олександр Петрович – «Відзнака УАП»
Ніжинський Сергій Сергійович – «За відданість органам прокуратури»
Толочко Олександр Миколайович – «Прокурорська честь»
Томін Едуард Євгенович – «Відзнака УАП»
Харлов Олександр Олександрович – «За відданість органам прокуратури»

 Віце-президент УАП Іпатов Олексій вручив відзнаку УАП "За відданість органам прокуратури " заступнику міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, члену виконкому УАП Ніжинському Сергію.

 


Привітання з Днем працівників прокуратури України

 

 Шановні колеги!

 

 Першого грудня ми за традицією святкуємо день працівників прокуратури України. І хоча усіх нас об’єднує  високе звання прокурора, цей день ми зустрічаємо з різними проблемами та думками. Дехто готується до чергових тестів та співбесід, дехто знайомиться з наказами про звільнення, хтось на часі готує позов до суду, а хтось уже чекає на судове рішення. Звільнені на пенсію намагаються отримати довідки  та все ж домогтися належних їм по закону пенсій. І поряд з цим, значна частина наших колег продовжує виконувати свої прокурорські обов’язки, знаючи наперед, що їх чекають ті ж самі проблеми. 

 

 Напевно, всіх нас цікавить одне питання: чому держава, яка прийшла до висновку, що їй потрібен такий орган, як прокуратура, а відповідно, і прокурори, держава, яка навіть встановила професійне свято для цих людей, завдає їм таких випробувань та знущань? Відповідь на це запитання знайти важко, і, насамперед, тому, що важко знайти того, кому його можна адресувати.

 

 Закрадається думка про те, що прокуратура і працюючі в ній прокурори створені не для виконання передбачених Конституцією та Законами України функцій, а для того, щоб бути черговими винуватцями всіх бід у країні - великих цін на газ, відсутності коштів у Пенсійному фонді, вирубці лісів, розкраданні бюджетних коштів, масовій еміграції і т. ін.

 

 Знову і знову змінюється керівник Генеральної прокуратури, знову і знову проходять так зване очищення прокурори та змінюють старі обличчя на нові, але в кінцевому результаті все як завжди - незаконне звільнення та боротьба в судах за поновлення або за пенсію.

 

 Можливо, пора закінчувати епоху очищень та зміни облич?

 

 Можливо, людям, які з періодичністю у п’ять років приходять до керівництва Державою час зрозуміти, що допоки прокурорам будуть ставити завдання, телефонувати, проводити наради, брати на контроль і т. ін., ніякі реформи чи оновлення не спрацюють.

 

 Допоки Генеральний прокурор, жорстко прив’язаним до влади, що його призначила, буде щохвилинно оглядатися на цю саму владу, він буде виконувати не закони, а її вказівки через страх бути відправленим у відставку.

 

 Допоки прокурори будуть думати про те, як пройти чергове оновлення (очищення) замість того, щоб виконувати свою дуже нелегку роботу, залишаючись упевненими в своєму службовому і життєвому стані, всілякі нові хвилі та нові обличчя будуть тільки погіршувати ситуацію. На жаль, як свідчить досвід останніх десятиліть, не від нас з вами, шановні колеги, залежать зміни у роботі правоохоронної системи держави, на які вже давно очікує суспільство. Вже мільйони українців, визнавши безперспективною боротьбу за нормальне людське життя, залишили Україну.

 

 Сьогодні хочеться висловити слова глибокої подяки тим, хто незважаючи на тиск, приниження, загрозу бути звільненим, продовжує виконувати свою нелегку прокурорську роботу. Хочеться висловити слова підтримки тим, хто бореться у судах проти незаконних звільнень, а також тим, хто бореться за отримання належної по закону пенсії. Дуже хочеться мати надію на те, що правда і закон будуть на вашому боці.

 

 Шановні колеги! Бажаю всім вам міцного здоров’я! Щастя і миру вам і вашим родинам!

 

 З днем працівників прокуратури!

 

 Президент ВГО «Українська асоціація прокурорів»

 

 Олександр Шинальський

 


Привітання з 15-ю річницею заснування Української асоціації прокурорів

 

 Шановні друзі!

 

 1 грудня 2019 року виповнюється 15 років з дня створення першої громадської організації прокурорів – Української асоціації прокурорів.

 

 Нелегким був шлях до створення, і не менш тривожним був час для реєстрації громадської організації прокурорів України, але завдяки спільним зусиллям небайдужих людей, дійсних прокурорів, професіоналів високого ґатунку Українська асоціація прокурорів була зареєстрована 1 грудня 2004 року.

 

 Сьогодні ми хочемо висловити глибоку вдячність та повагу Шинальському Олександру Івановичу, Артеменку Ігорю Олександровичу, Руденку Сергію Володимировичу, Драговозу Василю Васильовичу, Винокурову Сергію Маркіяновичу, Шокіну Віктору Миколайовичу, Остапчуку Володимиру Васильовичу – прокурорам, які, не зважаючи на тиск з боку керівників і політиків, заснували першу незалежну громадську організацію прокурорів.

 

 Уже протягом декількох наступних місяців після створення до лав ГО «Українська асоціація прокурорів» увіллються тисячі прокурорів, і гасло незалежності прокурора буде звучати в усіх регіонах країни. Уже в березні 2005 року буде створена Всеукраїнська громадська організація «Українська асоціація прокурорів». Попереду вступ до Міжнародної асоціації прокурорів, проведення міжнародних конференцій, всеукраїнське та міжнародне визнання.

 

 Але 1 грудня 2004 року для нас назавжди залишиться днем початку громадської діяльності прокурорів України, днем, коли ми розпочали нашу боротьбу за незалежність прокурора і підпорядкованість його тільки закону.

 

 Зі святом Вас, шановні друзі!

 

 Виконком ВГО «Українська асоціація прокурорів»


Перейти до розділу
Новини Асоціації
ЗМІ про органи прокуратури
Вітання
2008 - 2022 Українська асоцiацiя прокурорiв. Усi права захищено.