На головну Карта сайту Написати нам   Перейти до авторизаціїАвторизацiя
Українська Англійська
Вітання!

Привітання з Новим роком та Різдвом

 

 


14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

 Шановні колеги!

 

 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

 Вже сама назва цієї дати спонукає до роздумів і висновків.

 

 Багато років тому, коли мене, як і багатьох інших, направили в зону аварії, я не думав про те, повинен я їхати чи ні, так само, як і не думав про можливі наслідки як для мене, так і для моєї сім’ї. Сталася страшна аварія, її спричинили люди і тільки люди могли її ліквідувати. Всі ми – ті, кого направляли на ліквідацію Чорнобильської аварії, були впевнені, що держава, в особі керівників, які приймали рішення про направлення, розуміє ступінь загрози нашому життю, нашому майбутньому. Ми знали, що держава не полишить нас у біді, як і ми, не вагаючись, їхали ліквідувати державну біду.

 

 Ви пам’ятаєте, друзі, як ви зрозуміли, що по відношенню до нас все буде не зовсім так, вже опинившись в зоні аварії. Відсутність засобів безпеки, формальне медичне обстеження та вимірювання доз отриманого радіоактивного ураження і т. ін. Але люди виконували свою роботу, в першу чергу, розуміючи, що, якщо робота не буде завершена, смертельна загроза накриє всю країну. Так, невидимий ворог не стріляв, не гатив з мінометів чи гармат. Він клацав вимірювальними пристроями, і кожне клацання свідчило про точне попадання в організм людини.

 

 За минулі роки багато наших рідних, друзів, колег пішли від нас, смертельно уражені під час ліквідації. Для тих, хто залишився живий, державні мужі зробили День вшанування, день, коли вони можуть, використовуючи цю дату, вчергове похизуватися на екранах телевізорів, на різних заходах, вручаючи медальки, грамоти чи продуктові набори. Вже за півгодини вони забудуть про вас, про ваші пенсії, про ваші хвороби, взагалі, про ваше існування.

 

 Я глибоко впевнений, що шанувати та пам’ятати тих, хто відстоював незалежність країни у часи Другої світової війни, хто виконував наказ держави в Афганістані, хто приймав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, хто захищає кордони на Сході країни, треба завжди і щоденно. Встановлюючи дні вшанування, державні мужі тим самим підкреслюють нам – все закінчено, ви списані, розрахунок проведено.

 

 Шановні колеги!

 

 Насправді це не так! Ми живемо! Ми пам’ятаємо тих, хто пішов від нас! Ми були там тому, що вважали, що це потрібно нашим рідним, близьким, друзям, нашому народу.

 

 Будьте здорові і шануймося, бо ми того варті!

 

 Президент ВГО «Українська асоціація прокурорів»

 Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 Олександр Шинальський

 


Привітання з Днем працівників прокуратури України

 

    1 грудня - дата, яку ми з вами називаємо Днем працівників прокуратури України. Свято, яке було встановлено Указом Президента України «Ураховуючи визначну роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисті прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу розбудови України як правової держави…»

 

    Дехто також називає цю дату 30-річчям створення органів прокуратури України.

 

    Кожен з нас може по-різному як називати, так і сприймати цю дату, і кожен з нас має право на свій погляд щодо того, як оцінити шлях, який пройшли органи прокуратури України з часу проголошення Акту незалежності України і прийнятого 5 листопада 1991 року Закону «Про прокуратуру».

 

    Свого часу ми вели багато дискусій щодо дати заснування прокуратури України. Було це за часів козацтва, Української Народної Республіки, УРСР або 1991 року? При цьому ми твердо знали, що є Закон «Про прокуратуру», який ми повинні неухильно виконувати. Ми обирали свою професію відповідно до тих принципів, які були закладені в цьому Законі. Але країна, в якій ми жили, змінювалась, і ці зміни, нажаль, не були на краще. Люди, які приходили до влади і вважали себе уособленням держави, не мали на меті зробити цю державу кращою, сильнішою, багатшою. Всі ці якості вони приміряли тільки на себе і своїх близьких та друзів. Для кожних новобраних та новопризначених можновладців, на їхню думку, відкривалися майже необмежені можливості для грабування країни та збагачення. Майже необмежені тому, що продовжували функціонувати державні правоохоронні та контролюючі органи, тому, що працювали тисячі працівників прокуратури, які керувались у своїй діяльності Законом «Про прокуратуру», і які своєю сумлінною роботою обмежували можливість безкарно красти.

 

    Прямо ліквідувати прокуратуру як державний орган, можливо, не вистачило духу ( хоча така практика вже була в деяких державах). Почалося безсистемне, хаотичне перетворення прокуратури на орган, який, як мінімум, не буде заважати пограбуванню держави та незаконному збагаченню, а як максимум, буде сприяти цьому. Це перетворення здійснювалось різними способами – зміни у законодавстві, так звані, реформування, дискредитація за допомогою ЗМІ і т. ін. Протягом останнього десятиліття міняли закони, обмежуючи права прокурорів. Під виглядом люстрації, а потім під гаслом реформаторства звільняли тисячі працівників прокуратури. Призначали генеральних прокурорів без фахової освіти, не маючих досвіду, на 100% своїх. Ліквідували як непотріб систему підготовки прокурорів. Шляхом розпуску та дострокового припинення повноважень знищили саму ідею прокурорського самоврядування.

 

    Одними з головних критеріїв під час прийняття на роботу в органи прокуратури стали відсутність фахового досвіду, а також згадок в мережі Інтернет. Мета досягнута – прокуратура перманентно реформується, на 100% свої Генеральні прокурори змінюються на 150% своїх Генеральних прокурорів – поле для необмеженого пограбування розчищене. У свідомості людей закладено – ви живете бідно і погано не тому, що ми розкрадаємо, а тому, що погані прокурори не працюють.

 

    І ось на календарі 1 грудня – День працівників прокуратури України. Начебто святковий день, але чиє це свято? І взагалі, чи свято це?!

 

    Свято для тих, кого незаконно викинули з роботи та позбавили пенсій? Свято для тих, хто роками судиться, намагаючись поновити порушені права? Свято для тих, чиї біографії спаплюжені в ЗМІ вигаданими історіями? Свято для тих, хто чекає чергової реформи, а з нею нових тестувань і співбесід? А можливо, це свято для тих, хто може з полегшенням сказати: «Державного органу, який заважав нам безкарно красти, більше немає, є тільки табличка та й та з новою назвою і новою емблемою. Нехай думають, що вони незалежні, а поки ми будемо вирішувати, як і коли їх звільняти, як і коли платити їхні зарплати і пенсії, і найголовніше – що, коли і як їм робити».

 

    Не складаються слова у поздоровлення тим, хто отримав перемогу над законністю, справедливістю і тисячами людей, які цю законність і справедливість відстоювали.

 

    У той самий час хочеться побажати всім, хто працював, працює та мріє працювати прокурором міцного здоров’я і віри в те, що справедливість і закон мають і повинні перемагати.

 

Президент УАП,

Олександр Шинальський

 


 

 

 Шановні чарівні жінки!

 

 Виконком Української асоціації прокурорів щиросердечно вітає усю прекрасну половину людства із найпрекраснішим святом весни - Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

 

 Бажаємо, щоб кожен день був сонячним і радісним, а довкола панували любов і гармонія. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму.

 

 Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця та здійснюються мрії, а у ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут.

 

 

 Виконком ВГО УАП

 

 


 

 

 


ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ПРОКУРАТУРИ

 

 Шановні друзі!

 

 

 Виконавчий комітет Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація прокурорів» вітає всіх, хто протягом свого життя працював або продовжує працювати в органах прокуратури з Днем працівників прокуратури.

 

 Бажаємо усім міцного здоров’я, незламного духу, мудрості та витримки. Нехай у ваших родинах завжди будуть горді з того, що ви працювали та працюєте на сторожі Закону, Добра і Справедливості!

 

 


НАГОРОДЖЕННЯ З НАГОДИ ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРОКУРАТУРИ

 

 З нагоди професійного свята – Дня працівників прокуратури Виконавчий комітет ВГО «Українська асоціація прокурорів» прийняв рішення про нагородження відзнаками асоціації наших колег:

 

 Пасічна Юлія Павлівна – член ВГО УАП,

    нагороджено відзнакою «Гордість Української асоціації прокурорів».

 

 Абдуллаєв Емір Бекирович – член ВГО УАП, начальник відділу Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора,

    нагороджено нагрудним знаком «Відзнака Української асоціації прокурорів».

 

 Самолюк Тамара Віталіївна - член ВГО УАП, прокурор Київської місцевої прокуратури № 1,

    нагороджено нагрудним знаком «Відзнака Української асоціації прокурорів».

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

ВІТАННЯ ШИНАЛЬСЬКОГО ОЛЕКСАНДРА ІВАНОВИЧА З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

 

Вельмишановний Олександре Івановичу!

 

  Від імені членів виконавчого комітету ВГО «Українська асоціація прокурорів» прийміть найщиріші вітання з нагоди дня народження!

 

  У цей святковий день висловлюємо Вам слова глибокої шани та поваги. Бажаємо міцного здоров’я, родинного благополуччя та довгих років щасливого життя.

 

 

  Весь Ваш життєвий шлях є прикладом сумлінного та високопрофесійного ставлення до своїх громадянських та службових обов’язків.

 

  Завдяки Вашому багатому професійному досвіду, самовідданій і плідній праці на посаді Президента ВГО «Українська асоціація прокурорів», беззаперечному авторитету серед іноземних партнерів створено умови для комунікації прокурорів із зарубіжними колегами, що у свою чергу сприяє покращенню іміджу органів прокуратури України на міжнародній арені.

 

  Глибоко переконанні, що Ваша життєва мудрість, принциповість і відповідальність будуть запорукою успішного подолання викликів, які постають перед органами прокуратури та держави у цей нелегкий час.

 

  Нехай завжди Вам посміхається доля і кожен день приносить радість й добро!

 

  З повагою

Виконком ВГО «Українська асоціація прокурорів»

 

 


 

ПРИВІТАННЯ ПРЕЗИДЕНТА ВГО УАП З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ПРОКУРАТУРИ

 

Шановні колеги!

 

  25 років тому Верховна Рада України прийняла Закон «Про прокуратуру».

 

  Майже через 9 років Президент України своїм Указом встановив професійне свято прокурорів – День працівників прокуратури.

 

  Прокурорська праця, як до 1991 року, так і після, завжди була пов’язана з боротьбою за правду, за справедливість, за закон. У той час, коли прокурори вели свою боротьбу, спираючись тільки на закон та використовуючи тільки надані законом можливості, їхні опоненти не гребували ніякими засобами: від опорочення та підкупу, до погроз, каліцтва та вбивств. Так, прокурори не лікарі, вчителі або будівельники. Виконуючи свою роботу, вони мають справу не з самими достойними представниками суспільства. І особливо непереливки стає, коли прокурорам протистають так звані високопосадовці. Дуже рідко в цій боротьбі перемагають право і закон, а значить, прокурор. Та й у більшості таких випадків, якщо на боці прокурора з’являються інші високопосадовці. Нажаль, це реалії сьогодення, які не свідчать про те, що у найближчому майбутньому ситуація може змінитися на краще.

 

  Однак, навіть у таких умовах - умовах мізерної заробітної плати, повної незахищеності, постійного тиску, штучно створеної недовіри суспільства – прокурори повинні виконувати свої обов’язки. Щоденно виконувати покладені на них законом функції, тим самим доказуючи українському суспільству, що це не внаслідок їхньої праці захмарно та безпідставно підвищуються тарифи на житло, електроенергію та газ, що це не внаслідок їхньої праці люди отримують мізерні заробітні плати та пенсії, що вчитель, лікар отримують малу заробітну плату не тому, що прокурор отримує більшу, а тому, що розкрадаються бюджетні кошти. Поки що високопосадові злодії перемогли у боротьбі, призначивши прокурорів винними у всіх негараздах у цій країні. Але народ України мудрий і все одно розбереться та зрозуміє, хто розкрадає багатство країни та робить її бідною. Ви ж своєю працею можете пришвидшити це розуміння. Мізерна заробітна плата, презирство, погрози розправою – це те, що може вас мотивувати до рішучих дій, до наведення ладу у цій країні. Будьте сміливими і впевненими приходячи на роботу.

 

  Нехай Ваші нащадки з гордістю та повагою будуть розказувати про вас як прокурорів, як захисників закону та прав людей!

 

  Зі святом вас, друзі!

 

Президент ВГО «Українська асоціація прокурорів»

Олександр Шинальський

 


 

Вітання Президента Асоціації з приводу 11-ої річниці Української асоціації прокурорів

 

 Шановні друзі!

 

   15 березня 2016 року виповнюється 11 років із дня реєстрації Міністерством юстиції України Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація прокурорів». 11 років тому українські прокурори, добровільно об’єднавшись у громадську організацію, проголосили основною її метою підтримку незалежності прокурора. Незалежності від впливу влади, політичних сил та так званих вищестоящих прокурорів. Визнавши, що єдиним керівником наших дій при виконанні службових обов’язків має бути тільки закон, ми протягом останнього десятиріччя ведемо безперестанну боротьбу за можливість працювати в рамках Закону та в інтересах народу України.

 

   Сьогодні боротьба за незалежність прокурорів стала як ніколи актуальною і запеклою. Тиск на прокурорів під час виконання ними службових обов’язків посилюється. Намагання втручатись у роботу прокурорів, змушувати їх приймати незаконні рішення стає звичайним явищем. Представники влади та різні політичні сили розглядають прокуратуру як власний інструмент для досягнення своїх цілей.

 

    Повальне скорочення, реформування, люстрація, принизлива, мізерна заробітна плата – ось елементи такого тиску і намагання перевести роботу прокурорів у систему ручного управління. Створення в уяві громадськості образу, винного в усіх негараздах країни: знищенні економіки, безробітті, підвищенні тарифів і таке інше.

 

    У цій надскладній ситуації вам, шановні колеги, усе-таки вдається бути прокурорами – особами, які присвячують своє життя служінню закону.

 

    Ми бажаємо вам бути мужніми та витриманими, гордими та честолюбними людьми, які люблять свою сім’ю, свій народ, свою країну. Наша Україна має і повинна бути багатою і щасливою, і в тому, що вона такою стане, буде і ваша заслуга.

 

За дорученням Виконавчого комітету
ВГО «Українська асоціація прокурорів»
Президент О. Шинальський

 


 

Вітання з Новим 2016 роком від Президента та Виконкому УАП

Шановні колеги!

 

  Виконавчий комітет Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація прокурорів» вітає вас з Новим 2016 роком!

 

  Ми впевнені, що, незважаючи на всі труднощі, які ви переживали у році, що відходить у минуле, ви залишаєтесь оптимістами, будуєте нові плани і з надією дивитесь у майбутнє.

 

  За останні декілька років ви вже зрозуміли, що тільки ви: кожен зокрема і всі разом – можете будувати своє гідне життя. Не президенти, парламенти, кабінети міністрів, активісти, журналісти, політики повинні бути вершителями ваших доль. Ви самі, як громадяни України, як люди, які присвятили своє життя служінню Закону, маєте право вирішувати, як вам жити: чесно чи за вказівкою, і кому служити: названим вище особам чи народу України.

 

  Нехай Новий рік принесе щастя і спокій у ваші родини, а вам додасть наснаги у здійсненні ваших мрій!

 

  З Новим роком!

 

За дорученням Виконавчого комітету
ВГО «Українська асоціація прокурорів»
О. Шинальський

 


 

Вітання з Днем прокуратури від Виконкому УАП   

 

Шановні колеги!

 

Указом Президента України щорічно 1-го грудня відзначається День працівників прокуратури.

 

Як ми сприймаємо його сьогодні, наприкінці 2015 року? Що в ці дні відчувають прокурори в країні, яка майже чверть століття вважає себе незалежною?

 

Масові скорочення та багаточисленні реорганізації, невмотивована та безпідставна люстрація, мінімальні виплати, які називають заробітною платою, скорочення пенсій, агресивно налаштоване суспільство.

 

Це все, з чим зустрічають своє професійне свято працівники прокуратури України.

 

Безумовно, коли країна переживає не кращі свої часи, коли одна її частина окупована, а на іншій точаться бої, всі без винятку повинні затягнути паски та працювати для створення сильної, квітучої України. Однак, моральне приниження, а нерідко і пряме фізичне насильство, яким все частіше піддаються наші колеги, не дають вам підстав з оптимізмом дивитися у майбутнє.

 

Ми дуже сподіваємось, що реформування прокуратури коли-небудь закінчиться, і закінчиться воно не її ліквідацією. Бо разом із ліквідованою прокуратурою відійде в історію і День працівників прокуратури України.

 

А сьогодні ми все ж хочемо щиро подякувати всім, хто зараз стоїть на варті Закону, всім, хто присвятив цьому все своє життя. Ми пишаємося вами: тими, хто навіть у таких надважких умовах працює, та з гордістю називає себе Прокурором.

 

Нехай щастя і спокій панують у ваших родинах!

 

Слава прокурорам! Слава Україні!

 

Виконком УАП

 


Лист-привітання від МАП

 

 

 

 

 

 

  

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ПРОКУРОРІВ

 

 

 

Українська асоціація прокурорів

Пану Олександру Шинальському, Президенту

Вул. Володимирівська, 19, офіс 36

01001, м. Київ

Україна 

Hartogstraat 13

2514 EP The Hague

The Netherlands

tel.: + 31 70 363 03 45

fax: + 31 70 363 03 67 

E-mail: sg@iap-association.org

 

 s – Gravenhage, 27 November 2015

 

  Від імені Міжнародної асоціації прокурорів дозвольте привітати Вас зі святом – Днем працівників прокуратури України, а також з проведенням Конференції Української асоціації прокурорів.

  Українську асоціацію прокурорів було засновано у 2004 році, а вже у 2005 Асоціація стала організаційним членом Міжнародної асоціації прокурорів.

  В Україні було проведено три Регіональних конференції МАП : у 2006 році - в Києві, у 2007 - в Одесі та у Львові в 2008. Більш того, у 2009 році у Києві було проведено 14-ту Щорічну конференцію та Загальні збори МАП, які пройшли, як і Регіональні конференції, дуже успішно.

  Між Українською асоціацією прокурорів та Міжнародною асоціацією прокурорів існує надміцний зв'язок, якій цього року ще раз було підтверджено обранням пана Віталія Каська членом нашого Виконавчого комітету.

  Ми всі знаємо, в якому положенні та в яких важких умовах доводиться працювати сьогодні нашим українським колегам, тому ми хочемо підтримати вас наскільки це можливо. Для прокурорів має першорядне значення можливість виконувати свою відповідальну роботу без політичного тиску чи втручання, незалежно, справедливо та без корупції. У зв’язку з цим, ми завжди намагаємося привернути увагу до стандартів МАП.

 Також дуже важливо, щоб уряд створював умови, за яких прокурори зможуть виконувати свою роботу відповідно до цих стандартів.

  Бажаємо Вам плідної Конференції і сподіваємося, що Ви відчуваєте підтримку колег з усього світу. Пам’ятайте, ми завжди раді прийти на допомогу.

З найкращими побажаннями,

Дерк Куперс,

 

Генеральний секретар МАП


Поздравление с профессиональным праздником от Вице-президента Международной ассоциации прокуроров

 

              Поздравляю Украинскую ассоциацию прокуроров с Днем работников прокуратуры Украины!

 

Желаю успехов в благородном деле обеспечения верховенства права и защиты прав человека в соответствии со стандартами ООН и Международной ассоциации прокуроров!

 

Вице-президент Международной ассоциации прокуроров

               Александр Звягинцев 


 

                ВІТАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ ШОКІНА В.М.

 

 


  

ЗВЕРНЕННЯ ДО УЧАСНИКІВ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ 

 

ВГО «Українська асоціація прокурорів»

 

Віце-президента Міжнародної асоціації прокурорів

 

Сальватора Васти

 

 

 

Побратими-прокурори,

 

Не дивлячись на те, що нас розділяє половина світу, ми, прокурори Австралії, близькі до вас духом. Вірність верховенству права – це мета, якої ми прагнемо досягти, але вона не завжди є такою для тієї чи іншої влади.

 

Дуже важливо, щоб ми, прокурори, завжди залишалися вірними ідеалам верховенства закону, що і являє собою саму сутність прокурорської роботи.

 

Так, важкою є боротьба.  Вона може виснажити навіть найсильніші душі. Але ж це бій, до якого ми мусимо стати, бо він визначає нас, робить нас тими, ким ми є.

 

Особисто я дуже пишаюся тим, що можу назвати Олександра Шинальського своїм другом. Він винятково відважний лідер. Беріть з нього приклад.

 

Дякую вам від усього серця за привілей бути почесним членом Української асоціації прокурорів. Я б дуже хотів бути поряд з вами, але, нажаль, обставини не дозволили мені цього разу приєднатися до вас.

 

           Залишайтеся вірними собі.

 

Сальватор Васта,

Віце-президент Міжнародної асоціації прокурорів.

 

 

 

 


 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО УЧАСНИКІВ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ  

 

ВГО «Українська асоціація прокурорів» 

 

Віце-президента Угорської асоціації прокурорів 

 

Агнес Діофазі

 

 

 

Шановні колеги,

 

Я щиро вибачаюся перед вами за те, що не зможу прийняти участь у ваших Загальних зборах.

 

Однак, я дуже вдячна вам за запрошення. Кожного разу, коли мені доводилося приймати участь у конференціях, які організовувалися вашою Асоціацією та Генеральною прокуратурою України, я почувалася особливою гостею. Я ніколи цього не забуду і мені шкода, що не можу знову пережити таку подію.

 

Я зичу вам плідної зустрічі, успіхів у роботі, а також значно кращих умов протягом наступних п’яти років! Я, як почесний член  Української асоціації прокурорів,  маю на меті пропагувати  в МАП розробку нових стратегій допомоги прокурорам, які опинилися у скрутному становищі.

 

Бажаю вам справді глибоких вражень  від зустрічі. Також дозвольте відзначити, що усі ваші намагання заснувати та зберегти Українську асоціацію прокурорів є справжнім подвигом, і вони б не були такими без кожного з вас!

 

Зі щирим привітом,

 

Агнес Діофазі

Віце-президент Угорської асоціації  прокурорів

Член Виконкому МАП

Почесний член УАП

 

 
2008 - 2022 Українська асоцiацiя прокурорiв. Усi права захищено.